Trening – z trenerem, czy bez?

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Część z nas ćwiczy, bo lubi, część, bo dba o zgrabną sylwetkę i prawidłową postawę ciała, a część wykonuje ćwiczenia ze względu na wskazania medyczne – dla każdego coś miłego, gdyż form ruchu jest naprawdę wiele.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się treningi typu cardio lub wzmacniania mięśni, jednak bez względu na to, jakie ćwiczenia wykonujemy, trzeba robić to mądrze i bezpiecznie. Nieodzowną pomocą w osiągnięciu celu w sposób pewny jest wsparcie trenera personalnego.

Na czym polega trening personalny?

Ćwiczenia można wykonywać w domu lub na siłowni, jednak dla osiągnięcia lepszych efektów, warto pracować pod nadzorem trenera na siłowni. Dlaczego? Trening z trenerem personalnym polega na tym, że instruktor poświęca czas tylko jednej osobie podczas indywidualnie ustalonych zajęć – to gwarancja pełnego zaangażowania zarówno trenera, jak i osoby wykonującej trening, a dzięki temu można łatwiej i szybciej osiągnąć rezultaty. Co więcej, trener personalny dobierze najlepszy zestaw ćwiczeń dopasowanych do indywidualnych potrzeb, zmotywuje do działania oraz nauczy, jak wykonywać je poprawnie, tak by ćwiczyć w sposób maksymalnie efektywny.

Jak sprawdzić umiejętności trenera?

Trenerem personalnym może zostać praktycznie każdy, jednak wiedza, umiejętności i doświadczenie odgrywają w tym zawodzie kluczowe role. Jeśli chcesz mieć pewność, że ćwiczysz z profesjonalistą, poproś o przedstawienie dokumentów potwierdzających jego kwalifikacje – można je zdobyć poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach, takich jak kurs trenera personalnego Katowice. Powodzenia!

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs trenera personalnego Katowice

Dojazd:

Dodaj komentarz