Zabezpieczenia antykorozyjne, czyli zabezpieczamy produkty przed wilgocią

Opakowania antykorozyjne są jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie produktów przed korozją podczas transportu oraz magazynowania. W zależności od typu mają różne zastosowania. Najlepszym tego przykładem jest papier parafinowany. Obustronne pokrycie woskiem czyni go idealnym rozwiązaniem do pakowania części motoryzacyjnych, jak i maszynowych. Taki papier, dzięki swoim cechom zapobiega przedostawaniu się wilgoci do zabezpieczonych nim produktów, tym samym chroniąc go przed korozją.

Również papier smołowany, który wykorzystywany jest w magazynach stanowi naturalną barierę, która chroni produkty przed dostaniem się wilgoci do wewnątrz opakowania, dlatego też pakuje się w niego części do maszyn. Wodoszczelność tego papieru sprawia, że również świetnie nadaje się do pakowania produktów, które transportowane będą drogą morską.

Na wyposażeniu każdego magazynu powinny się znaleźć również wskaźniki wilgoci. Są to niepozorne dodatki, które umieszczone wewnątrz opakowań są dużym sygnalizatorem poziomu wilgoci w środku opakowania. Umożliwiają one szybką kontrolę stanu produktów, a prosty pomiar, do tego szybki wynik i niewielki koszt zakupu sprawiają, że idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i zagranicznych.

Zabezpieczenia antykorozyjne – papier VCI

Papier antykorozyjny VCI (link) to bardzo przydatny produkt opakowaniowy dla producentów, którzy chcą zabezpieczyć swoje metalowe artykuły przed korozją. Jego właściwości zostały docenione szczególnie przez dystrybutorów narzędzi przemysłowych, silników, części motoryzacyjnych, a także producenci ozdobnych elementów kutych. Owinięcie tym papierem wymienionych towarów skutecznie ochrania je przed korodowaniem podczas magazynowania i transportu. Ważne jest również to, że takie zabezpieczenie metalowych elementów chroni je od czasu owinięcia przez nawet dwa lata, oczywiście pod warunkiem, że będą one przechowywane w suchych i pozbawionych przeciągów warunkach.

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCIworki VCIantykorozja  , folia antystatyczna ESD

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antykorozyjny

Dojazd: