Zbiorniki na deszczówkę – dlaczego warto je mieć w swoim ogrodzie

Zbieranie deszczówki staje się coraz bardziej popularnym i świadomym oszczędzaniem i gospodarowaniem wodą w ogrodzie. Niestety, żyjemy w czasach, gdzie dostęp do słodkiej wody nie jest tak oczywisty, dlatego wielu z nas stara się racjonalnie z niej korzystać. Do tego dochodzi także kwestia ekonomiczna, ponieważ woda drożeje i niestety będzie drożeć. Jednak skoro woda spada nam z nieba jako deszcz, warto to wykorzystać i gromadzić ją, a potem używać, kiedy będzie nam potrzebna.

Zbiorniki na deszczówkę dzieli się na dwa typy – podziemne i naziemne. Te pierwsze zazwyczaj stosuje się w gospodarstwach rolnych, gdzie jest sens zbierać ogromne ilości wody. Jednak gdy planujemy podlewać tylko przydomową działkę, wtedy nie potrzebujemy tak gigantycznej ilości wody i jest to po prostu zbyteczne. Tym bardziej że zbiorniki na wodę pitną podziemne to wydatek kilku tysięcy. Z kolei zbiornik na wodę deszczową naziemne kosztują już od 200 zł wzwyż.

Zbiorniki na deszczówkę – korzyści z jego posiadania

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na opłacalność ekonomiczną, dzięki której zaoszczędzimy sporo pieniędzy na wodzie. Co więcej, posiadając zbiornik na deszczówkę 6000l, uniezależniamy się od ograniczeń w dostępie do wody podczas suszy. Poza tym woda deszczowa jest dużo lepsza dla roślin niż kranówka. Woda deszczowa jest przede wszystkim miękka. Wodę deszczową z powodzeniem można wykorzystać do użytku domowego, do spłukiwania toalety czy nawet prania.

Popularne tagi: zbiornik na wodę pitną 10000l