Peruki Kraków – jak pielęgnować peruki naturalne

Kupując perukę naturalną, czyli pozyskaną z włosów ludzkich inwestujemy w nią niemałe pieniądze. By zakupiony model jak najdłużej nam służył w nienagannym stanie, należy o niego odpowiednio dbać. Jak to robić? Sprawdź!

Peruki Kraków – codzienna pielęgnacja

Podstawowym, a tym samym najważniejszym etapem pielęgnacji naturalnych peruk jest ich mycie, tak samo, jak naturalnych włosów. Przy ciągłym użytkowaniu peruka z naturalnego włosia powinna być bardzo starannie czyszczona co najmniej raz w tygodniu.

Pielęgnację peruki należy zacząć od jej starannego i zarazem delikatnego rozczesania. Kiedy włosy będą już przygotowane, można przystąpić do ich mycia. Mycie zaczynamy od polewania włosów letnią wodą, począwszy od czubka peruki. Według tej samej zasady nakłada się szampon, a po jego spłukaniu odżywkę. O podstawę peruki również należy dbać. Trzeba ją dokładnie umyć od wewnętrznej strony, by nie podrażniała skóry głowy. Aplikując odżywkę, należy pamiętać, by omijać miejsca, gdzie znajdują się węzły. Niestety kontakt ze zmiękczającymi kosmetykami może doprowadzić do ich poluzowania, co w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia peruki. Mokrą perukę naturalną po myciu należy delikatnie i ostrożnie odsączyć z nadmiaru wody i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia lub można też wymodelować ją za pomocą okrągłej szczotki i suszarki.

Peruki Kraków – stylizacja włosów

Jeśli proste, rozpuszczone pasma Ci się znudziły i chcesz zadać szyku podczas wielkiego wyjścia, możesz, i jeśli posiadasz w swojej kolekcji wysokiej jakości perukę naturalną, możesz stylizować ją niemal bez ograniczeń! W przeciwieństwie do peruk syntetycznych, które pozbawione są ochronnych łusek, naturalne peruki można bez obaw poddawać zabiegom stylizacyjnym. W takim przypadku możesz mieć pewność, że kontakt naturalnych pukli z suszarką, prostownica czy lokówką nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Ważne jest, by jednak ograniczyć do minimum takie zabiegi. Niestety zbyt częsta ekspozycja peruki na wysokie temperatury może prowadzić do ich łamania, przesuszania i rozdwajania końcówek.

 

Popularne tagi: peruki kraków , peruki kraków sklep , peruki krakow