Najlepszy kurs na instruktora siłowni – jak wybrać?

Chcesz spróbować swoich sił jako instruktor siłowni ale nie wiesz gdzie znaleźć najlepszy kurs, który faktycznie profesjonalnie przygotuje Cię do tego zawodu? W Internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń gdzie kurs instruktora siłowni możliwy jest w jeden weekend. Pozostaje tylko pytanie czy tak krótki czas jest wystarczający by zdobyć odpowiednie kwalifikacje do tego by trenować innych ludzi?

Po pierwsze – zwróć uwagę na program kursu

Często zdarza się, że znajdując oferty kursu na instruktora siłowni nie mamy jasno sprecyzowanego programu. A przecież powinniśmy dokładnie wiedzieć co osoba, która planuje wykonywać ten zawód powinna wiedzieć by móc efektywnie trenować swoich podopiecznych. Często hasłowo opisane treści tak naprawdę nim nam nie mówią i skąd mamy pewność czy faktycznie takie szkolenie pozwoli nam uzyskać wystarczającą wiedzę. Dokładnie więc sprawdź czego nauczysz się w ramach każdego z modułów by później nie żałować złego wyboru. Warto też zwrócić uwagę na ilość zajęć praktycznych, w końcu w pracy instruktora liczyć się będzie przede wszystkim jakość prowadzonych ćwiczeń, a tej nie nauczymy się jedynie z teorii. Dlatego też zanim przystąpisz do wyboru odpowiedniego kursu porównaj oferty i sprawdź czego dokładnie nauczysz się w ramach danego modułu kursu.

Postaw na profesjonalną kadrę szkoleniową

Jeśli uczyć się to tylko od najlepszych, wybieraj ośrodki sportowe, które zajmują się tego typu szkoleniami od dłuższego czasu. Posiadają oni zazwyczaj wysoko wykwalifikowaną kadrę szkoleniową, dzięki czemu mamy pewność, że zostaniemy profesjonalnie przygotowani do wykonywania tego zawodu. Będą to przede wszystkim akademie sportowe i uczelnie wyższe gdzie ukończysz miedzy innymi kurs instruktor siłowni i wiele innych