Powłoki antykorozyjne jako środki ochrony antykorozyjnej

Stal jest materiałem o bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i mechanicznych, niestety nawet w stali nierdzewnej może zachodzić proces korozji. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Wszystko zależy od przeznaczenia elementów stalowych oraz oddziaływania na nie środowiska, w jakim będą się znajdować.

Zabiegami, które chronią metale przed rdzą, są między innymi galwanizacja, natryskiwanie, metalizowanie oraz nakładanie powłok ochronnych.

Rdzewienia stali powoduje pojawienie się na jej powierzchni kruchej i porowatej warstwy rdzy. Korozja nie tylko psuje wygląd metali, ale również wpływa na pogorszenie jej parametrów mechanicznych. Korozja, która nie jest zwalczana, może spowodować całkowite zniszczenie elementów stalowych, a nawet w niektórych przypadkach doprowadzić do katastrofy budowlanej.

Metody zabezpieczania stali przed korozją

Istnieje wiele sposobów zabezpieczania stali przed korozją. Jednym z nich jest zastosowanie inhibitorów korozji, które na powierzchni stali tworzą warstwę ochronną, która opóźnia jej utlenianie.

Kolejnym sposobem jest stosowanie powłok antykorozyjnych. Nakłada się je na metal różnymi technikami, w zależności od rodzaju powłoki.

Najczęściej stosowane powłoki antykorozyjne  to powłoka malarska, chemiczna, galwaniczna oraz katodowa lub anodowa.

Trzeba pamiętać, że im lepszą wybierzemy powłokę antykorozyjną lub metodę zabezpieczenia metali, tym dłużej uchronimy je od rdzy. Dzięki temu żywotność elementów metalowych się wydłuży oraz zwiększy bezpieczeństwo bazujących na nich konstrukcji.

 

Popularne tagi :  zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
powłoki antykorozyjne

Dojazd: