Deratyzacja – dlaczego należy ja przeprowadzać

Deratyzacja to zabieg chroniący nas przed plagą gryzoni, przede wszystkim myszy i szczurów. Jej znaczenie jest nieocenione, a do tego wymagane przez prawo. A co to za zabieg? Odpowiadamy!

Deratyzacja to zabieg, który wykonuje się w celu zmniejszenia liczby myszy i szczurów lub całkowitej ich eliminacji. Bez deratyzacji doszłoby do ich namnożenia do niewyobrażalnych liczb, ponieważ są one bardzo płodne, do tego odporne na niekorzystne warunki i przy tym inteligentne i niewiele potrzebują, by przeżyć. Poza tym przy ludziach mają idealne warunki do życia wraz z wystarczającą ilością pożywienia. Lekarstwem na to jest deratyzacja. Co prawda prawo nie określa, w jaki sposób ma być przeprowadzona, ale wymaga od nas, by w ogóle była zrobiona. W przeciwnym razie zalani zostalibyśmy gryzoniami. Mimo wszystko nie rozwiązuje ona do końca ich problemu, ponieważ często przeprowadzana jest niepoprawnie. Dlatego warto powierzyć jej przeprowadzenie rzetelnej firmie http://www.ecotechnology.pl/ , a nie robić tego na własną rękę, ponieważ może się okazać, że to gryzonie wygrały z nami, a nie my z nimi.

Deratyzacja – dlaczego należy zwalczać gryzonie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, gryzonie bardzo szybko się rozmnażają (jedna para szczurów potrafi w ciągu roku mieć dwa tysiące młodych). Obłęd, prawda?

Warto podkreślić, że profilaktyczna deratyzacja jest dużo tańsza, niż walka z zadomowioną grupą szczurów.

Trzeba pamiętać o najważniejszym – gryzonie niosą ze sobą wiele różnych problemów. Roznoszą choroby, zanieczyszczają jedzenie, uszkadzają kable i fundamenty. Szkody wyrządzane przez gryzonie każdego roku powodują ogromne straty. Szczury są brudnymi zwierzętami, a poprzez bywanie w zanieczyszczonych miejscach są nosicielami mnóstwa bakterii i innych drobnoustrojów, które z kolei przenoszą się na zaatakowane jedzenie. Dodatkowo zanieczyszczają je swoimi odchodami, sierścią i martwymi osobnikami. Takie jedzenie nadaje się już później wyłącznie do utylizacji. W ciągu roku gryzonie potrafią zniszczyć mnóstwo jedzenia.

Popularne tagi: deratyzacja Bełchatówdezynsekcja Bełchatów , dezynfekcja Bełchatów