Ochrona antykorozyjna rur stalowych – o czym musisz pamiętać?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona antykorozyjna rur stalowych. Tego rodzaju konstrukcje są stworzone z wrażliwego materiału, który może zacząć się utleniać przez działanie niektórych czynników zewnętrznych. Warto również wiedzieć, że bez odpowiedniej ochrony na tego rodzaju konstrukcjach szybko pojawi się korozja, która przyczyni się do ich szybkiego zniszczenia. O czym więc należy pamiętać, by skutecznie ochronić rury stalowe przed korozją? Oto kilka najważniejszych zasad:

  1. Dbaj o dobre warunki

Nie można zapominać o tym, że stal jest materiałem wrażliwym na działanie wilgoci. Tak więc najlepiej zadbać o to, by rury stalowe nie były zamontowane w miejscu, gdzie pojawia się wysoka wilgoć. Jest to jeden ze sposobów na ochronę antykorozyjną rur stalowych. Jednak zastosowanie się do tej zasady nie zawsze może okazać się możliwe, więc należy zabezpieczyć rury w inny sposób.

  1. Zastosuj środki antykorozyjne

Doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka pojawienia się korozji, jest zastosowanie środków antykorozyjnych, które pojawiają się na rynku. Tego rodzaju środki, to między innymi oleje antykorozyjne, a także smary. Mają one wysoką odporność na procesy i składniki, które przyczyniają się do rozpoczęcia procesu utleniania, a dzięki temu zapobiegają one powstawaniu korozji na powierzchni rur stalowych. To jeden z najlepszych sposób na skuteczną, a przede wszystkim długotrwałą ochronę antykorozyjną rur stalowych.

  1. Zwalczaj korozję

A co jeśli korozja już zdążyła się pojawić? W takim wypadku najlepszym sposobem na jej pozbycie się, jest skorzystanie z pomocy inhibitorów korozji. Mają one działanie niszczące na korozję, ale co więcej można ich również używać, jako środka ochronnego.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna rur stalowych

Dojazd:

Dodaj komentarz