Czym zajmuje się instruktor na siłowni – wykaz obowiązków

Wydawałoby się, że instruktor siłowni na sali treningowej nie robi nic oprócz własnych treningów. Ale przecież, kto o zdrowych zmysłach katuje swoje ciało ciągłymi ćwiczeniami przez 6 czy 8 godzin i to codziennie? Instruktor na siłowni owszem ćwiczy, ale ma też szereg zadań i obowiązków do wykonania.

Podstawowe zadania instruktora siłowni w klubie fitness nie sprowadzają się już tylko do ustalania celów treningowych czy rozpisywania ćwiczeń. Dobry instruktor jest po trochu nauczycielem, dietetykiem, psychologiem i sprzedawcą. Czym zatem powinien się zająć instruktor na siłowni, aby stanowić dużą wartość dla danego klubu fitness i przyciągać klientów?

Podstawowym zadaniem, jakim zajmuje się trener na siłowni, jest planowanie i rozpisanie treningu. Instruktor musi umieć stworzyć taki plan treningowy, który będzie spełniał oczekiwania klubowicza i zagwarantuje jego rozwój na miarę możliwości danego klubowicza.

Nawet idealnie dopasowany plan treningowy nie będzie przynosił pożądanych efektów, jeśli nie zostanie uzupełniony o odpowiednią dietą. Standardem staje się, że instruktorzy coraz częściej dokształcają się w dziedzinie dietetyki.

Instruktor przede wszystkim powinien propagować aktywność fizyczną i motywować swoich podopiecznych do osiągania wyznaczonych celów, przy czym sam powinien posiadać widoczne cechy dobrze zbudowanej, sportowej sylwetki. To on umawia na konsultacje trenerskie, prowadzi treningi personalne oraz monitoruje pracę swoich podopiecznych. Kiedy widzi błędy, potrafi je skorygować oraz udzielić fachowych porad treningowych. W klubie kreuje pozytywną atmosferę oraz udziela się czynnie na rzecz promocji firmy.

Na siłowni oraz salach fitness powinien panować ład i porządek, o który również dba instruktor. To on kontroluje sprawność sprzętu na siłowni, a jeżeli występują jakieś usterki, zgłasza je do menadżera klubu czy siłowni. Instruktor na siłowni prowadzi także krótkie zajęcia dla klubowiczów.
Kluczowym elementem w klubie fitness w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi klienta jest współpraca instruktora siłowni z innymi działami.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”instructor

Dojazd:

Dodaj komentarz