Ochrona antykorozyjna konstrukcji stalowych

Korozja to zjawisko, które negatywnie wpływa na wszelkie inwestycje w różnych działach przemysłu. Zniszczone przez korozję konstrukcje budowlane grożą czasem tragicznymi w skutkach konsekwencjami, generując ogromne koszty związane z ich wymianą. Czasem jednak taka wymiana jest praktycznie niemożliwa, zwłaszcza dotyczy to instalacji rurociągowych znajdujących się pod powierzchnią wody. W takim przypadku ochrona antykorozyjna musi być trwała na lata.

Powłoki antykorozyjne

To jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod w ochronie elementów stalowych przed korozją. Naniesiona powłoka ochronna zabezpiecza przedmiot na długi czas i opóźnia szybkość korozji. Ich celem jest z jednej strony odizolowanie stali od czynników korozyjnych, z drugiej zapewnienie ochrony elektrochemicznej. Metody te są nie tylko skuteczne, ale łatwo jest także kontrolować ich stan i w razie gdy zauważymy, że zaczyna się pojawiać rdza, można znów odnowić powłokę.

Powłoki organiczne oparte na inhibitorach korozji

Ten rodzaj ochrony antykorozyjnej obejmuje wszelkiego rodzaju farby, smary, oleje zawierające inhibitory korozji, czyli substancje chemiczne hamujące przebieg procesów niszczenia materiałów poprzez tworzenie warstwy ochronnej na powierzchni metalu. Nie usuną jednak już powstałych przed ich użyciem skutków korozji.

Pamiętajmy, że ochrona antykorozyjna nie powinna ograniczać się tylko do izolowania materiału od czynników środowiska czy stosowania odpowiednich środków elektrochemicznych. Należy stosować bardziej odporne na korozję materiały i unikać kształtów pozwalających na gromadzenie się opadów atmosferycznych.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna

Dojazd:

Dodaj komentarz