Technologie antykorozyjne Kraków – co warto o nich wiedzieć

Wpływ korozji na różne aspekty życia, w tym również na sferę ekonomiczną jest bardzo duży. Straty spowodowane tym zjawiskiem szacuje się na miliardy dolarów.

Czynnik ekonomiczny to nie jedyny problem, jaki wiąże się z korozją. Jest to proces utrudniający życie w wielu strefach życia: dziurawa rura, cieknący zbiornik, walący się most czy zniszczona konstrukcja stalowa. Te kilka przykładów pokazuje gdzie i w jaki sposób, w życiu codziennym odczuwamy jej skutki. Dlatego, temat ograniczania skutków korozji zajmuje liczną grupę osób, w tym również firmy produkujące systemy zabezpieczające przed nią.

Celem takich działań jest zmniejszenie kosztów związanych z korozją i przedłużenie okresu użytkowania elementów. Do walki z korozją wytaczane są całe arsenały, znanej nam przeciwko niej broni. Zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, jakim jest farba nawierzchniowa, jest bardzo ważnym czynnikiem, ale jednak niejedynym. Na sukces w walce z korozją wpływ ma również przestrzeganie etapów pełnej technologii.

Technologie antykorozyjne  Kraków – etapy

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na jakość, trwałość i skuteczność ochronnego działania powłok lakierowanych jest odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania. Efekt oczyszczania podłoża w dużej mierze zależy od właściwego doboru metody oczyszczania. Często wymaga się czasowego zabezpieczenia oczyszczonego materiału, aby ograniczyć wpływ działania środowiska zewnętrznego na dany materiał. Tak zabezpieczony produkt można odłożyć do magazynu, a kiedy będzie potrzebny do dalszej obróbki, użyć go nie obawiając się na wpływ warunków zewnętrznych na podłoże.

Pierwszym etapem przygotowania podłoża jest odtłuszczenie powierzchni. Etap ten polega na usunięciu wszystkich możliwych zanieczyszczeń przy użyciu odpowiednich odtłuszczaczy.

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża i dodatkowej obróbce strumieniowo ściernej lub innej, która przygotowuje podłoże do nakładania powłok, należy powierzchnię zabezpieczyć odpowiednim preparatem chroniącym dane podłoże przed utlenieniem.

Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed korozją jest istotnym elementem realizacji procesu, a technologie antykorozyjne Kraków dobierane są przez doświadczonych technologów i doradców technicznych.

 

 

Popularne tagi : olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
technologie antykorozyjne Kraków

Dojazd: