System Tremco Illbruck, czyli montaż warstwowy

Ciepłe i suche pomieszczenia? Tak to jest możliwe dzięki ciepłemu montażowi stolarki okiennej. Takim kompletnym rozwiązaniem pozwalającym na poprawny montaż stolarki  jest system Tremco Illbruck. Jest jednym z najlepszych systemów do zewnętrznego uszczelniania okien. Składa się on z trzech warstw, a każda z nich pełni odrębną funkcję.

Tremco Illbruck – warstwa zewnętrzna

Ta warstwa odpowiada za szczelność przed wodą, wiatrem oraz promieniowaniem słonecznym. Jest bardzo elastyczna, ponieważ musi wytrzymać duże różnice temperatur w okresie zimowym, jak i letnim. Ta warstwa nosi nazwę paroszczelna.

Tremco Illbruck – warstwa środkowa

Środkowa warstwa systemu Tremco Illbruck pełni funkcję termoizolacyjną. Posiadać musi możliwie jak najmniejszy współczynnik przenikalności cieplnej, a jednocześnie musi oddychać, czyli odprowadzać nadmiar wilgoci.

Tremco Illbruck – warstwa zewnętrzna

Jest to warstwa paroprzepuszczalna, która oddziela klimat wewnętrzny, który panuje w pomieszczeniu na zewnątrz. Ma ona za zadanie ograniczanie dopływu wilgoci do warstwy środkowej.

Niewątpliwie połączenia okienne oraz uszczelnienie szczelin dylatacyjnych to najbardziej newralgiczne miejsca, które wystawione są na działanie wielu czynników, które mogą wpłynąć na ich trwałość. Takie połączenia muszą wytrzymać różne temperatury, wiatr, wodę, wilgoć. Dlatego warto montaż okien i drzwi przeprowadzać z należytą starannością przy użyciu dobrej jakości środków montażowych.

System montażu warstwowego stolarki tremco Illbruck pozwala na uszczelnienie szczelin dylatacyjnych, a także połączenie okno mur.

Przy zastosowaniu systemu Tremco Illbruck zasada szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz zostanie zachowana.

Warto, przy montażu stolarki również wspomnieć o listwach dylatacyjnych przyokiennych Bella Plast, które również wykorzystuje się do montażu, a bardzo przyspieszają prace tynkarskie.