Automatycznie zapisany szkic

Dobrze zamontowane okna to nie tylko wygoda i komfort, ale przede wszystkim ogromne oszczędności w budżecie naszego gospodarstwa. Tą drogą, przez nieszczelności ucieka nawet do 30% energii cieplnej, a co za tym idzie również pieniądze z naszego portfela.

Ostatni czas, kiedy to częściej przebywamy w domach, jest idealną okazją do wykonania mniejszych lub większych prac remontowych, w tym również wymiany okien na nowe. Taka wymiana to inwestycja na długie lata, która wpłynie korzystnie na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Aby jednak stolarka okienna w pełni spełniała nasze oczekiwania, powinna być zamontowana tak, aby ograniczyć straty energii cieplnej, np. używając folie okienne do ciepłego montażu.

Folie okienne do ciepłego montażu – montaż warstwowy

W przypadku stolarki okiennej, jak i drzwiowej ciepło zazwyczaj ucieka w miejscu, gdzie stykają się z murem. Ta szczelina dylatacyjna jest również szczególnie narażona na działanie wilgoci, zarówno tej z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Do izolacji akustycznej i termicznej służy pianka poliuretanowa . Takie wypełnienie pozostawione bez ochrony szybko straci swoje właściwości, dlatego warto zastosować montaż warstwowy z zastosowaniem taśm i filii okiennych do ciepłego montażu http://www.piankisklep.pl/shop/folie-okienne.html.